Pro fajnšmekry a náročné

Ve znamení lva

Gravírovaná brokovnice Brno Competition
Baskule vykládaná zlatem
Broková kozlice a reliéfní plastika Lev
Zlaté prvky na spodní straně pušky
Prořezávaná temenní klička
Medailon pažby - zlato eben
Plastická rytina lva zlaté linky na spodní straně brokovnice
Boční strana brokovnice reliéfní rytina lva a taušírované linky
Brno Competition gravírovaná vykládaná zlatem
Zdobená pažba

Tato zbraň čeká na svého nového majitele. Máte zájem? Napište mi! ladyiris@centrum.cz

Hluboká reliéfní rytina lva vystupuje nad matované černěné pozadí. Modelace je podpořena citlivou patinou zvanou starostříbro.

Ústřední motiv zvířete je orámovaný ornamentem, který vystupuje nad pozadí, ale je celý černěný. To proto, aby vynikla zlatá linka, která jakoby září z černého podkladu. Znamení lva a zlato patří k sobě. Linka je součástí všech ornamentů na zbrani a propojuje tak výzdobu celé zbraně. Zlato je vloženo technikou taušírování – vkládání kovu do kovu. Je tedy masivní a už se nikdy nesetře! Na spoušťové desce je touto náročnou technikou vytvořena značka znamení LVA a zlacená je i spoušť.

Také pažba byla tvarově přizpůsobena, aby se lépe držela. Hmatnice na předpažbí i krku jsou opatřeny ručně škrábanou rybinou.

Hlaviště je zdobeno řezbou, která koresponduje s ornamenty v kovu. A také zlatá linka se opakuje stejně jako na kovových částech i když zde již zlato nahradila mosaz.

Tradiční techniky a ruční práci uzavírá klasická politura. Tato náročná povrchová úprava podporuje kresbu dřeva a nechává ji tak vyniknout v její přirozené kráse.

Korunkou na celém díle je zlatem vykládaný medailon. Ebenová botka pistolové rukojeti je inkrustovaná 14 karátovým zlatem. Jemná povrchová rytina s portrétem lva dává všem vědět, že tato luxusní zbraň, je zbraní krále.

 

Diana

Botka ocel Diana
Ocelová botka rytina Diana
Ocelová botka rytina Diana
Gravírovaná botka Diana
Rytina Diana
Botka pistolové rukojeti monogram

Ocelová botka na pažbě zdobená poctivým figurálním reliéfem, který znázorňuje Bohyni Dianu a jejího psa. V horní a spodní část dotváří ornament, vycházející z akantového listu.

Monogram je vyrytý na mosazné destičce a zadlabaný do ebenového dřeva, které tvoří na konci pistolové rukojeti černou kontrastní plochu.

 

Medailon srnec, medvěd

Medailon medvěd pro Blaser R8

Koncovka protěž

Srnec rarita

Diana s čárkou

Chcete něco podobného?

Napište mi.

Poptávka

10 + 1 =

Pokud nepřijde odpověď do 3 dnů, prosím, napište na e-mail: iris@iris-rytectvi.cz . Děkuji!